Варто чи не варто навчатись влітку
Two beers, or not two beers.
(Майже за Шекспіром)
Літо… м-м-м. Сонце, море, подуває легкий вітерець, а ви лежите під парасолькою на шезлонзі та лінуєтесь піти по черговий коктейль… Десь вдалині пропливає банан з шістьма пасажирами, а в небі ширяють чайки. Морський бриз заколисує, прилив, відлив… що, замріялись? Прокидаємось! А як же англійська, новий крок до наступного рівня, лексика, граматика, speaking, listening. Як же вони без нас? А ми без них…
Згідна, перше, що спадає на думку, коли ми думаємо про літо, це відпочинок зі всіма вищезгаданими атрибутами — і морем, і пісочком, і засмагою. Але такі вже реалії сьогодення, що далеко не всім випадає нагода три місяці ніжитись і займатись таким солодким «нічогонеробленням». І, звичайно, літом дуже важливо відпочити, набратись нових сил, наїстись вишеньок-черешеньок-абрикосів-чорниць-і-малини, або до відпаду запастись вітамінами на весь наступний рік. Однак, давайте не забувати про те, що не лише наш шлунок, але й мозкові звивини потребують активної підзарядки. Літом можемо засохнути не лише ми від спеки, але й наш мозок від пасивного безділля!
Тож давайте подумаємо (допоки ми ще не остаточно переключились на коктейлі зі шезлонгом J) про плюси та мінуси навчання в літню пору. Очевидно, літом нам важче зосередитись. Дає про себе знати втома після довгої зими (а нас цього року поморозило добряче), а також весняний авітаміноз. Ситуацію можуть врятувати комплексні вітаміни та прогулянки на свіжому повітря, адже ми самі маємо допомагати своєму організмові. Тіло в нас одне на всі життя. Давайте піклуватись про себе і не забувати про ближніх (поділіться аскорбінкою з одногрупниками! ) І ми, звичайно, звикли, що після 9 місяців роботи під кінець травня можна розслабитись та забути про все на світі. Однак давайте все ж ламати стереотипи. Адже літо – це чудова нагода провести час не лише відпочиваючи, а й з користю, за що ми будемо дуже вдячні собі у вересні і зможемо оцінити результат наших зусиль.
Чим же корисно навчатись англійської влітку. Насамперед, це не просто заняття. Наприклад,
підтримуючий курс, який відбуватиметься в LifeStyle з 11 червня по 11 серпня (двічі на тиждень по 1, 5 год.), це гарна нагода попрактикуватись в розмовній англійській. Забудьте про те, як ви допізна вчили довгі правила та 10 винятків до них, цього літа вони вас більше не переслідуватимуть. Під час розмовного курсу ми будемо дуже багато спілкуватись, а це найкращий спосіб подолати мовний бар’єр та вільно висловлювати свої думки. Окрім того, нам не доведеться говорити про вплив одноклітинних організмів на біосферу річки Полтви. Адже ми будемо спілкуватись про те, що справді нам усім цікаво і про що хочеться висловити свою власну думку. Тож ми обов’язково зробимо це англійською мовою.
Літо, скажете ви, пора коли всі кудись роз’їжджаються або ж відправляються на дачу і т.д. Але признайтесь, хто востаннє добровільно погоджувався відправитись на ближні села та сапати грядки? Розкажете. Максимум — садимо картоплю Вконтакті та через 12 годин заходимо, щоб зібрати урожай. Для особливих ударників праці ми підготували інтенсивний курс. Він триватиме з 11 червня по 11 серпня, чотири рази в тиждень по 2 години. Таке посилене навчання – чудова нагода для студентів, яким терміново необхідно підтягнути свої знання англійської. Адже за два місяці ми зможемо пройти повну програму, яку в стандартному семестрі вивчають за чотири з половиною. Інтенсивне навчання створює особливу атмосферу, адже ти поринаєш в англомовне середовище, накопичуєш знання і, що важливо, не встигаєш їх забути, постійно взнаєш щось нове і мовні навики ростуть на очах!
З особистого досвіду можу сказати, що якщо надовго прощатись з англійською, то не лише ти її забуваєш, але й вона тебе. І повертаєшся у вересні на навчання, наче розумна собака – все розумієш, а сказати нічого не можеш. Такий ефект, звичайно, проходить за тиждень-два. Але, як то кажуть, краще не зловживати. Влітку не важко сконцентруватись, головне захотіти. І нічого ж не заважає після заняття відправитись в парк, подихати свіжим повітрям, що вже наповнилось вечірньою прохолодою і попити сочку (вітаміни, не забуваємо про підживу ). У кожного з нас своя мотивація – для чого ми вчимо англійську. Тому працюємо, grammer, listening, ніхто нікуди не йде, ніхто не розходиться, дзві для вчителя. Ой, а це вже з іншої опери.